GENEL SERVİS Araç Onarım Merkezleri hangi illerde mevcut?

GENEL SERVİS İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Bursa ve İzmir olmak üzere, Türkiye çapında toplam 6 ilde bulunmaktadır. İstanbul GENEL SERVİS Araç Onarım Merkezleri Avrupa yakasında İkitelli, Anadolu yakasında Dudullu bölgelerindedir.

 

GENEL SERVİS Araç Onarım Merkezlerine nasıl ulaşabilirim?

Mikro sitemizde yer alan İletişim başlığına tıklayarak hem GENEL SERVİS telefon numaralarına hem de adres bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

GENEL SERVİS’te hangi araçlara hizmet veriliyor?

Otomobil ve hafif ticari araçlara hizmet verilmektedir.

 

Hangi marka araçlara hizmet veriliyor?

GENEL SERVİS’te tüm markalardaki araçlara hizmet verilmektedir.

 

GENEL SERVİS Araç Onarım Merkezlerinde ücretsiz yedek araç hizmeti veriliyor mu?

Evet, aracınızın onarım süresi boyunca, GENEL SERVİS’ten süresiz olarak yedek araç hizmeti sunulmaktadır.

 

GENEL SERVİS Araç Onarım Merkezlerinde kullanılan yedek parçalar orijinal midir?

Evet, yapılan onarımlarda sadece orijinal parçalar kullanılmaktadır.

 

Yapılan onarımın kalitesine güvenebilir miyim?

GENEL SERVİS Araç Onarım Merkezleri, onarım hizmet kalitesinin arkasında durarak, onarımını gerçekleştirdiği araçlara, yaptığı onarım için ömür boyu garanti sunmaktadır.

 

* Araç sahibinin değişmemesi koşulu ile geçerli olacaktır. Araç satılması halinde sona erecektir.

 

GENEL SERVİS Araç Onarım Merkezinde Mini Onarım hizmetinden nasıl faydalanabilirim?

GENEL SERVİS’e getirdiğiniz aracınız öncelikle bir hasar tespit sürecinden geçirilmekte olup mini onarım kapsamına giren hasarlarınızın onarımı için size bir randevu tarihi verilmektedir.

 

Aracımın GENEL SERVİS’te mini onarımda olması durumunda da yedek araç hizmetinden faydalanabilir miyim?

Hayır, mini onarım sürecinde yedek araç hizmetimiz yoktur.

 

Mini onarım hizmeti, hangi hizmetleri kapsamaktadır?

Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme ( Yılda üç adet ile sınırlı ): Boyanın zarar gördüğü 15 cm çapa kadar ezik, vuruk ve çizikler

 

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (Yılda üç adet ile sınırlı): Boyanın zarar görmediği 7,50 cm çapa kadar kaporta göçükleri

 

Boya Tamiri / Mini Yama (Yılda üç adet ile sınırlı): 30 cm çapa kadar plastik tampon sıyrıkları, 30 cm’ye kadar çiziklerden kaynaklı kaporta sıyrıkları

 

Ölçüsel limitler her bir hasar için ayrı değerlendirilir, hasar adet limitleri sadece ilgili hizmet tanımı için geçerlidir.

 

GENEL SERVİS’te onarımda olan aracımın durumu ile ilgili nasıl bilgi alabilirim?

GENEL SERVİS’te onarımda olan aracınızın durumunu; www.genelservis.com.tr adresinde yer alan GENEL SERVİS Onarım Takip Platformu üzerinden öğrenebilirsiniz.

 

Aracım GENEL SERVİS’te onarıldığı taktirde hasarsızlık indirimim bozulur mu?

MAPFRE GENEL SİGORTA Kasko Müşterileri, araç onarımını GENEL SERVİS Merkezlerinde gerçekleştirdiği takdirde; hasarsızlık indirimi bozulmaz, aynı oranda korunur.

 

Genişletilmiş Kasko Sigortası poliçesinde hasarsızlık indirim oranı %40, %50, %60 olan sigortalılarımızın, GENEL SERVİS’ten yapılacak onarımlarında, %100 rüculu veya bir adetle sınırlı olmak üzere, radyo teyp veya cam kırılması hasarlarının dışında bir neden ile (tam hasar ve çalınma hali hariç) oluşabilecek yeni bir kasko hasarında, poliçelerinin MAPFRE GENEL SİGORTA tarafından yenilenmesi şartıyla, hasarsızlık indirim oranı bir alt orana inmeyerek mevcut indirim oranından korunacaktır.

 

MAPFRE SİGORTA’dan trafik sigortası bulunan bir araç aracıma çarptı ve kusur bu araca ait, GENEL SERVİS’i kullanabilir miyim?

Evet kullanabilirsiniz. GENEL SERVİS Araç Onarım Merkezlerinde Trafik Branşı hasarlarının onarımı için de hizmet vermektedir.

 

Trafik Sigortası hasarlarında, aracın GENEL SERVİS’e getirilmesi durumunda yine yedek araç hizmeti sunulmakta mıdır?

Onarım tutarı 5,000 TL ve üzeri hasarlarda mağdur üçüncü kişiye ücretsiz olarak azami 5 gün olmak üzere B segment ekonomik sınıf kiralık araç tahsisi yapılmaktadır. Yedek araç tahsisi Tramer merkezinden gelecek olan kusur oranının belli olmasından itibaren başlar.

 

Aracımı işlerim sebebiyle GENEL SERVİS’e kendim getiremiyorum, aracımı GENEL SERVİS’e ulaştırmak için vale hizmetiniz var mı?

Kasko sigortası müşterilerimiz için, GENEL SERVİS Araç Onarı Merkezimiz ile aynı il sınırları içinde olmanız kaydı ile ücretsiz vale hizmeti sunulmaktadır. Bu hizmet kapsamında aracınız bulunduğunuz adresten teslim alınır, onarımı tamamlandıktan sonra da belirtmiş olduğunuz adrese vale hizmeti ile teslim edilir.

 

Vale hizmetinden faydalanmak için herhangi bir ücret ödeyecek miyim?

Hayır. Vale hizmeti ücretsiz olarak sunulmaktadır.

 

Kaza gece (mesai saatleri dışında) gerçekleşti. Aracımı günün her saati GENEL SERVİS’e bırakabilir miyim?

Evet bırakabilirsiniz. Aracınız 7 gün 24 saat boyunca GENEL SERVİS Araç Onarım Merkezlerinde teslim alınarak muhafaza edilir.

 

Aracım ağır hasarlı, onarımı GENEL SERVİS’te gerçekleştirilebilir mi?

Evet. Aracınız ağır hasarlı olsa da orijinal parça ve kaliteli işçilik ile onarılır. Yapılan onarımların ömür boyu garantisi bulunmaktadır.

 

Aracımın camı çatladı, cam hasarı onarımını GENEL SERVİS’te yaptırabilir miyim?

Evet. Aracınızın cam değişikliği GENEL SERVİS’lerde yapılmaktadır.

 

Kaza anında GENEL SERVİS’e hangi evrakı temin etmem gerekir?

Kişisel aracınızla ilgili hasarlar için; ruhsat, ehliyet, kaza tespit tutanağı veya beyan ve kimlik fotokopisi gerekmektedir.

 

Şirket üzerine kayıtlı bir araç ile ilgili hasar durumunda; şirket evrakı, imza sirküleri ve vergi levhası gerekmektedir.

 

Hasar tespiti ne kadar sürede yapılmaktadır?

Hasar tespiti, GENEL SERVİS’lerde bulunan MAPFRE GENEL SİGORTA hasar personelleri tarafından, eksper beklenilmeksizin en kısa sürede yapılmaktadır.

 

Hasar tazminatım nasıl ödenecek?

MAPFRE GENEL SİGORTA’dan sigortalı olan müşterilerimiz bu merkezlere herhangi bir ödeme yapmamaktadır.

 

 

 

 

Copyright © 2019 MAPFRE SİGORTA  |  www.mapfre.com.tr
Site Haritası